MONTOLIT LPH190MFL 7.5\" LASERMONT Thick Cut Segmented Rim Blade
  • Model: LPH190MFL
  • Shipping Weight: 0.63 lbs
  • In Stock: 0
  • Availability: Out of Stock
  • Manufactured by: Montolit
Report a cheaper price seen elsewhere
We're so confident in our low prices, we offer a Beat-a-Price Guarantee:
We'll beat our competitors' Out the Door price on any identical product.
(Proof of Advertised Price Required)!
Free Ship Item
Product Details
Montolit Lasermont is a segmented diamond blade designed for use with 3/4" to 1-1/2" thick porcelain and stoneware. This 7.5" (190mm) diamond blade has 12mm of diamond coverge around the circumference.
Recommended for use with tiles and slabs between 3/4" to 1-1/2" (20 to 40mm) thick.